en iyi klima markası 2017

2017’nin En İyi Klima Markası Hangisi? Seçiminizi Nasıl Yapacaksınız?

Son yıllarda artık temel ihtiyaçlarımız arasında gördüğümüz cihazlardan biri de klimalar oldu. Hemen hemen her evde, ofiste, mağazada, hastanede ve hatta camilerde klimalar karşımıza çıkıyor. Geçmiş yıllarda yaz sıcakları için çözüm olarak düşünülen klimalar kış mevsiminin de vazgeçilmezi halinde geliyor. Hal böyle iken klima markaları arasından seçim yapmak da gittikçe zorlaşıyor. Bu duruma bir de her sene yeni klima modellerinin çıkması eklenince en iyi klima markası hangisi merak konusu oluyor.

Peki hangi marka klima daha iyi? İhtiyaçlarınızı karşılamayan klimalar en iyi olarak adlandırılabilir mi? Seçiminizi nasıl yapacaksınız? En iyi klima markası 2017 seçeneklerimize yakından bakalım…

Hangi Marka Klimayı Almalıyım?

En iyi klima markası 2017 olarak sektörde birçok isimle karşılaşacaksınız elbette. Senelerini ısıtma ve soğutma cihazlarına harcamış ve kulak aşinalığınız olan klima markaları arasından seçim yaptığınızda pişman olma olasılığınız da düşük olacak. Daha önce duymadığınız, ucuz fiyat veriyor diye aldığınız klimalar sonunda sizi hüsrana uğratacaktır. Bu klima markaları ayrıca satış sonrasında yanınızda olmayacak; arıza ve bakım için belki de muhatap bulamayacaksınızdır.

Uzun yıllar klimanızı aynı verimde kullanmak, bakım ve servis süreçlerinde sıkıntı yaşamamak, her zaman ulaşabileceğiniz çağrı merkezlerinin olmasını sağlamak için en iyi klima markaları arasından seçim yapmalısınız. En iyi klima markası 2017 hangisi derseniz, size önerebileceğimiz klima markaları:

  • Mitsubishi

En iyi klima markaları 2017 arasında şüphesiz ilk sırayı Mitsubishi alıyor. Kapasite ve enerji tasarrufu konusunda iddialı olan Mitsubishi klima modelleri kullanıcılarından olumlu yorumlar alıyor. Dayanıklı klima dendi mi akla gelen Mitsubishi klimalar, yüksek performansları ve yıllarca kullanılabilirliğiyle dikkat çekiyor.

Sadece ısıtma ve soğutmada değil klima kullanılan alanların temizliğinde de bir numara olan Mitsubishi, cihazlarındaki anti bakteriyel filtreler ve kendini temizleme özellikleri sayesinde temiz hava solumanızı sağlıyor. Inverter klimalar, sabit hızla çalışan sistemlere göre performans ve enerji tüketimi açısından daha avantajlı olsa da en iyi klima markaları 2017 arasında gösterilen Mitsubishi klima modellerinin tamamı klima alacaklar için güvenli kullanım sağlıyor. Hangi klima daha iyi diye merak edenlere satış danışmanları ve keşif ekipleriyle de yardımcı oluyor.

En iyi klima markası 2017 olarak sık sık Mitsubishi ile karşılaşacaksınız. Bu nedenle Mitsubishi klima modelleri hakkında fikir sahibi olmanızda yarar var. Mekanlarınız için en uygun klima modelini uzmanlarla birlikte seçebilirsiniz.

Mitsubishi Klima

Hangi Klima Daha İyi?

Artık yaz kış fark etmeden klimaların kullanıldığını biliyorsunuz. Siz de klima almak istiyorsanız ve hangi klima daha iyi diye düşünüyorsanız iyi bir araştırma yapmanız gerekecek. Hangi klima markasının daha iyi olduğunu, hangi marka klimanın daha uzun ömürlü ve dayanıklı olduğunu ve hangi marka klimanın en iyi fiyata ve performansa sahip olduğunu bilmeniz işinizi kolaylaştıracak.

En iyi klima markası 2017 diye aldığınız ürünün işinize yaramaması gibi bir durumla karşılaşmak yerine uzun yıllar kullanacağınız bir klima almayı isteyeceksiniz elbette. Öncelikli olarak bilmeniz gereken bazı klimaların ısıtma özelliği iyi olurken bazılarının da soğutma özelliği bakımdan oldukça iyi performans gösterebilmesidir. Her iki özellik bakımdan en iyiyi sunan markalar da en iyi klima markası hangisi sorunuzun yanıtı olacaktır. Dolayısıyla klimayı alma amacınızı iyi bilmelisiniz. Isıtma mı istiyorsunuz soğutma mı?

Ayrıca en iyi klima markası seçiminizde klimayı hangi ilde kullanacağınız, klimayı hangi sıklıkla kullanacağınız, günde ortalama kaç saat kullanacağınız önemli faktörler arasında yer alır, unutmayın.

Hangi marka klima daha iyi sorunuza cevap ararken alacağınız klimanın en önemli özelliğinin A sınıfı olması gerektiğini de unutmayın. Yüksek performansının yanında tasarruflu olan A sınıfı klima modelleri, daha az enerji harcayarak yüzünüzü güldürecektir.

Ayrıca ihtiyaçlarınızın üzerinde klima markası seçimi yaparak gereksiz yere masraf etmemelisiniz. Mekanlarınız için kapasite hesabı yaparak doğru klima modelini seçebilirsiniz. Mekanın ihtiyaçlarını karşılayacak ısıtma ve soğutma değerlerini bulabilirsiniz. Klima keşif ekiplerinden de bu hizmeti alabilirsiniz.

En iyi klima markaları 2017 elbette ucuz olmayacaktır. Ancak klimanızı çok sık kullanmayacaksanız ekonomik bir cihaz alabilirsiniz elbette. Fakat klimayı sürekli kullanacaksınız, klimadan hem ısıtma hem de soğutma özelliği bakımından iyi performans bekliyor ve aynı zamanda tasarruflu olmasını istiyorsanız bütçenizi kısıtlamayacaksınız. En iyi klimalar fiyatları açısından pahalı gelebilir fakat unutmayın ki bu klimalar hem performans yönünden yüzünüzü güldürürken hem de elektriği az yakan klimalardır. Ucuz klimalar kabarık elektrik faturalarıyla sizi zorlayacaktır.

En iyi klima markası önerilerimizle mekanınız için ideal seçimi yapabilirsiniz. Yıllarca kullanacağınız verimli klimalar satın almış olursunuz.