fotokatalitik yıkanabilir koku filtresi nedir

Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi Nedir?

Klimaların iç ünitelerinde yer alan fotokatalitik koku filtresi, kötü kokuya neden olan molekülleri kokudan arındırarak mekanınızın havasını her daim temiz tutar. Özellikle kalabalık mekanlarda, üretim merkezlerinde, restoran ve kafe gibi yemek servisi yapılan yerlerde kullanılan klimalarda mutlaka fotokatalitik yıkanabilir koku filtresi olmalıdır.

Gün boyu kapalı olan mekanların havalandırılmasını da sağlayan klimalar fotokatalitik koku filtresi sayesinde kirli havanın önüne geçme avantajına sahip olurlar. Klima satın almak isteyenler için önerilen cihazlar arasında koku filtresi olanlar ilk sıralarda yer alır.

Fotokatalitik Nedir?

Fotokatalitik, organik malzemelere ve insan sağlığına kesinlikle zarar vermeyen, bir kere kullanıldığında uzunca bir süre etkinliğini koruyabilen ve ışık enerjisini kullanarak kimyasal bir reaksiyon oluşturan, nanoteknolojik ve fotokimyasal yüzey kaplama ürünüdür. Klimalarda ve havalandırma cihazlarında olması, mekan havasının temiz olması konusunda avantaj sağlamaktadır.

Fotokatalitik Nerelerde Kullanılır? Avantajları Nelerdir?

Fotokatalitik havada, suda ve çeşitli yüzeylerin üzerindeki istenmeyen organiklerin (kir, mikrop, bakteri, koku ve zararlı organik kimyasalların) yok edilmesini sağlar. Dış duvarlardaki fotokatalistler güneşten gelen UV ışınların %80’inden fazlasını yüzeyde tutarak duvarları ve temel malzemeleri UV ışınlarından korur ve böylece ömürlerini uzatır.

Camlarda veya aynalarda oluşan su damlacıklarını ve buharlanmayı da önleyen fotokatalitik en belirgin özelliği ve avantajı olarak kötü kokuları uzaklaştırır. Fotokatalitik yıkanabilir koku filtresi klimalarda sağlıklı kullanım sağlar. Yıkanabilmesiyle de yıllarca kullanma avantajı sunar.

Fotokatalitik Koku Filtresine Sahip Mitsubishi Klimalar

Fotokatalitik koku filtresi ile üretilen klimalar diğerlerine göre daha sağlıklıdır. Mekanlarda kötü koku oluşmasını önledikleri için cihazın gün boyu rahatlıkla kullanılmasını sağlarlar. Mitsubishi klimalar arasında fotokatalitik koku filtresine sahip olanlar:

Mitsubishi Klima

Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi Dışında Klimaların Sahip Olduğu Filtreler

Fotokatalitik yıkanabilir koku filtresi dışında klimalarda bulunan ve mikropları yok eden diğer filtreler de kullanılmaktadır. Fotokatalitik klima filtresi dışında diğer klima filtreleri:

Doğal Enzim Filtresi

Doğal enzim filtresi kirli havayı emer. Bakteriler ortadan kaldırılır, böylece ortama temiz hava verilir.

Alerjen Filtresi

Alerjen filtresi, enzim ve üre alerjenlerini deaktive eder, mantar, bakteri ve diğer alerjenik bileşikleri yok eder. Mekandaki havayı her zaman taze tutar.

Biyolojik Anti-bakteriyel Filtre

Bakteri ve küfleri güçlü ve kalıcı bir şekilde streilize edebilen filtre, ortamdaki tozları toplar.

Aktif Karbon Filtresi

Havadaki birçok kokunun giderilmesini ve zararlı kimyasal gazların etkisiz hale getirilmesini sağlar.

Plasmacluster İyon Filtresi

İyon filtresi hava ile taşınan zararlı küf sporlarını, alerjenleri ve virüsleri etkisiz hale getirirler.
Fotokatalitik yıkanabilir koku filtresi ile üretilen klimalar sayesinde mekanlarınızda havanız her zaman temiz kalacak. Ailenizi ve çalışanlarınızı kötü kokuların yarattığı olumsuz etkilerden koruyacaksınız. Fotokatalitik klima filtresi olan modelleri öğrenmek için bizi arayın…