klima modelleri

Klima Modelleri ve Çeşitleri

Klima satın alırken ilk olarak fiyatına bakmak gibi büyük bir hata yapıyoruz aslında. Klima modelleri ve çeşitleri dikkatimizi vereceğimiz ilk konu olmalı. Klima satın almadan önce hangi klimanın ihtiyaçlarımızı karşılayacağını iyi bilmeliyiz. Mekanımızın büyüklüğüne, yaşadığımız şehre, konutu kullanma amaçlarımıza, istediğimiz ısıtma ve soğutma değerlerine göre klima seçimimizi yapmalıyız.

Mekana uygun klima modelleri seçmek çok kolay olmasa da klima çeşitleri arasından tercih yaparken profesyonel destek almakta ya da önceden araştırma yapmakta fayda var. İş yerleri, okullar, dershaneler, hastaneler, oteller vb. için gereklilik haline gelen klima sistemleri seçimi sırasında klima uzmanlarının önerilerini dinlemek avantaj sağlayacaktır.

Peki bu senenin en çok tercih edilen klima modelleri ve çeşitleri neler? Klimanızı seçerken neye göre tercih yapacaksınız? İşte öneriler…

En Çok Satan Mitsubishi Duvar Tipi Klimalar

 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 9.553) Btu/h soğutma ve 9.553 (2.729 – 13.306) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZMP-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30'a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.412 – 9.895) Btu/h soğutma ve 10.918 (4.094 – 14.330) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZS-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30'a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 8.530 (3.070 – 12.624) Btu/h soğutma ve 10.918 (2.729 – 19.789) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A+++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 25 ZSX-S 9000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30'a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!
 • Mitsubishi klima İklimsa güvencesinde, 10.918 (3.070 – 11.942) Btu/h soğutma ve 12.283 (3.070 – 14.671) Btu/h ısıtma kapasitesi ile çalışan R410A gazlı, A++ sınıfı Mitsubishi Inverter SRK 35 ZMP-S 12000 BTU Duvar Tipi Klima.

  %30'a varan indirim, ücretsiz keşif ve montaj, +3 yıl ek garanti fırsatı, kapıda ödeme imkanı ve en iyi fiyat garantisi.
  Montaj ve servis mağduriyeti yaşamamak için klimanızı Mitsubishi yetkili satış merkezlerinden alın. Mitsubishi klima bayi listesi
  İndirim!

Klima Çeşitleri – Mekana Özel Seçimler

Klima çeşitleri genel olarak kullanım amaçlarına göre birbirinden ayrılır. Klimayı nerede kullanacağınıza göre değişen klima çeşitleri, kapasite ve kullanım açısından farklılık gösterir. En çok tercih edilen ve markaların ürettikleri klima çeşitleri:

 • Ev – Ofis Klimaları

Ev ve ofis klimaları tercih edilirken kullanım amaçları ve beklenen ısı kazanımı göz önünde bulundurulmalıdır. Ayrıca ofis klimaları için binanın kullanımı, havalandırma kabiliyeti, hava hareketi, yatırım maliyeti, servis ve filtre değişimi, mevsim geçişleri, enerji maliyetleri paylaşımı, işletme özelliği, iç dekorasyon, radyatörle ısıtma, kullanım saatleri dikkate alınmalıdır.

Ev tipi klima ve ofis tipi klima seçimi zor olacağı için işin uzmanından destek almak her zaman yararlıdır. Kapasite hesabı ve keşif hizmetlerini ücretsiz sunan markalardan yararlanabilirsiniz.

 • Ticari Klimalar

Ticari klima da klima çeşitleri arasında yer alıyor. Ticari klima dendiğinde aklımıza iş yerleri için klima modelleri geliyor. Ticari klima seçerken güçlü hava akımına sahip, otomatik kullanımı olan, soğutma fonksiyonları gelişmiş modelleri seçmekte fayda var. Uzun yıllar kullanmayı amaçladığınız ticari klima çeşitleri için boş yere para harcamak istemezsiniz değil mi?

 • Multi Klimalar

Klima çeşitleri arasında dikkat çekenlerden biri de multi klimalar. Multi klimalar, çoklu split anlamına gelmektedir. Tek bir dış üniteye bağlı, birden fazla split sistem bulunur. İç ünitelerin tamamı tek bir dış üniteye bağlanır. Multi klimalar, farklı kapasitelerde tasarlanan dış üniteleri ve bireysel kontrol sistemleri ile kullanım kolaylığı sağlar. Klima çeşitleri arasından evlerde, iş yerlerinde, mağazalarda, hastanelerde ve eğitim merkezlerinde en çok kullanılan klimalardır.

 • VRF Klimalar

Klima çeşitleri arasından seçim yapmak isteyenler, dış ünite ile birden çok iç ünitenin bağımsız olarak kontrol edilebildiği klima sistemi olan VRF’yi tercih edebilirler. Otel, hastane, ofis, alışveriş merkezi, restoran, mağaza, tiyatro, sinema gibi büyük yapılarda kullanılan VRF klima çeşitleri, eşit ve eş zamanlı ısıtma ve soğutma özelliği ile ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. VRF klima çeşitleri düşük işletme maliyetleri, küçük alanlara dahi monte edilebilir tasarım esnekliği, enerji tasarruflu olması açısından klima kullanımında avantaj sunacaktır.

Mitsubishi Klima

Klima Modelleri – Doğru Tercih Hayat Kurtarır!

Klima çeşitleri arasından ev ve iş yeri, okul ve fabrika gibi kullanım mekanlarınızı belirlediyseniz sıra geldi hangi klima modelini tercih edeceğinize. Sektörün ünlü markaları her sene yeni klima modelleri çıkardığı için seçim yapmak zor olabilir elbette. Ancak mekanda kullanım yerine göre klima önerileri alarak işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Klima modelleri açısından seçim yapabileceğiniz kategoriler:

 • Duvar Tipi Klima

Duvar tipi klima, bir iç ve bir dış üniteden oluşan, duvara monte edilen klima modelleri arasındadır. Hemen hemen tüm evlerde tercih edilen klima modelidir. Sessiz çalışma stili ve yüksek performansı ile rakiplerini geride bırakan duvar tipi klima modelleri,  9.000 Btu/h ile 28.000 Btu/h kapasiteler arasındadır. Ekonomik klima kullanımı ve diğer modellere göre maliyeti düşük cihaz arayanlar için duvar tipi klimalar kaçırılmaması gereken klima çeşitleridir.

 • Salon Tipi Klima

Salon tipi klima, geniş mekanlarda kullanılan klima modelleri arasındadır. Buzdolabı gibi ayaklı ve dikey görünümlü olan salon tipi klima, genellikle mağaza, toplantı ve konser salonları, okul ve dershaneler gibi geniş mekanlar için idealdir. Asma tavanı olmayan mekanların da kullanabileceği klima modeli, bağımsız çalışma modu sayesinde sıcaklığı kendisi belirler ve sizi hiç yormaz. Tek bir tuşla en iyi ısıtma ve soğutma değerini isteyenler için kaçırılmaması gereken klima modelleri arasındadır.

 • Kaset Tipi Klima

Kaset tipi klima, iç üniteleri tavan boşluğuna, dış üniteleri tavana monte edilen 4 yönlü ısıtma ve soğutma özelliği sağlayan klima modelidir. Yüksek konfor şartlarının sağlanmak istediği mekanlar için ideal olan kaset tipi klima modelleri, 4 yönlü hava salınımı istenen her yer için uygundur. Mimari açıdan güzel bir mekan görünümü yaratmak isteyenler kaset tipi klima modelleri arasından seçim yapabilirler.

 • Tavan Tipi Klima

Tavan tipi klima, ünite tasarımı ile tavana monte edilen klima modelleri arasında yer alır. Montaj pratikliğiyle büyük alanlar için kullanım kolaylığı sağlar. Ev ve iş yerlerinde genel kullanım için uygun olan tavan tipi klima modeli, elektrik kesintisinden sonra da otomatik olarak tekrar çalışmaya başlar. İş yerleri ve mağazalar için tavan tipi klima modelleri avantajlı olacaktır.

 • Kanallı Klima

Kanallı klima, kanal ve menfezler yardımı ile hava dağılımı sağlayan klima çeşitleri için kullanılan isimdir. Kanallı tip klima, iç üniteleri tavan arası boşluğuna gizlenerek monte edilir. Bu nedenle mekanlarda hoş bir görünüm sağlar. Tavan arası, asma tavan, mutfak ve gardolap gibi bölmelere gizlenebilen kanallı klimalar dekorasyonu bozmaması ve varlığını hissettirmeden çalışması nedeniyle tercih edebileceğiniz klima modelleri arasındadır. Mekanınıza özel projeleri de yaptırma esnekliğiniz vardır.

 • Yer Tipi Klima

Yer tipi klima, diğer klima modellerinden farklı olarak yere monte edilen, ince ve şık tasarıma sahip klima modelleri arasındadır. Kapalı alanlarda en uygun klima modellerinden biri olarak bilinen yer tipi klima çeşitleri, kirli havayı ve kötü kokuyu yok etmede diğer klima modellerinden daha avantajlıdır. Kendini temizleyen iç ünitesiyle de sizleri yormayacak olan yer tipi klimalar, ev ve iş yeri kullanımlarına uygundur.

 • Multi Klima

Multi klima modelleri, klima çeşitleri arasında gösterdiğimiz klimalardandır. Bir üniteye 8 dış ünite bağlanabilen multi split klima modelleri de olan multi klimalar gelişmiş kontrol özellikleri ile sizi cezbedecek. Klima markaları arasında rekabete neden olan bu modeli eviniz ve iş yerlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Klima modelleri ve çeşitleri arasından mekanınıza ve beklentilerinize uygun olanı seçerek yaşam alanlarınızda konfor yaratabilirsiniz. Klima satış danışmanları ve keşif ekipleriyle en doğru klimayı satın alarak ileride pişman olmazsınız.