klimalar kendi kendini nasıl temizler

Klimalar Kendi Kendini Nasıl Temizler? Klimalarda Hijyen ve Sağlık

Klimalarda yer alan kendi kendini temizleme özelliği, zamanla kirlenen filtrelerin temizlenmesini sağlayan teknolojik sistemdir. İç ünitede bulunan kendi kendini temizleme özelliği ile çevreye hijyenik hava yayılması sağlanır.

Klimalar kendi kendini nasıl temizler diye merak edenler için klima uzmanları ve teknisyenler satın alma ve montaj sırasında gerekli bilgileri vereceklerdir. Ancak klimaların ne kadar hijyenik olacağı konusunda endişe edenler için klima kendi kendini temizleme özellikleri hakkında biraz bilgi verelim…

Üstün Özellikli Klimalarda Kendi Kendini Temizleme Özelliği

Klimalar elektronik cihazlar olduğu için zamanla bozulma ve arızalanma durumları gösterebilirler. Kullanım koşulları ve dayanıklılıkları da bu arızalara karşı koyma güçlerini belirler. Üretimleri sırasında kullanılan teknoloji sayesinde de yıllarca aynı performansta çalışabilirler.

Kendi kendini temizleyen klimalar da günümüz teknolojisiyle birlikte rahatlıkla üretilirler. Klimaların iç ünitelerinde yer alan filtreler ve temizleme sistemleri, mekanlarda temiz hava akışını sağlarlar. Aksi taktirde dış üniteyle gelen tozlu ve kirli hava iklimlendirilen alanda bulunanları rahatsız edecektir.

Klimalarda hijyen sağlayan bu filtreler ve sistemler genel olarak klimaların kullanım kılavuzlarında yararlarıyla birlikte belirtilirler. Kendi kendini temizleyen klimalar ve özellikleri:

24 Saat İyon

Klimalar kendi kendini nasıl temizler diyenlere 24 saat iyon teknolojisi cevap olmaktadır. Klimanın ana gövdesinde, havayı kötü kokulardan arındıran, antibakteriyel turmalin levha bulunur. Negatif iyonlar üreten turmalinler, klima çalışmasa dahi temiz hava sağlar. Böylece mekanlarınız hep temiz havaya sahip olur.

Doğal Enzim Filtresi

Doğal enzim filtresi kirli havayı emer. Bakteriler ortadan kaldırılır, böylece ortama temiz hava verilir. Klima kendi kendini temizleme moduna alınmasa da doğal enzim filtreleri kirli havayı temizleyecektir.

Alerjen Filtresi

Alerjen filtresi, enzim ve üre alerjenlerini deaktive eder, mantar, bakteri ve diğer alerjenik bileşikleri yok eder. Mekandaki havayı her zaman taze tutar. Kendi kendini temizleyen klimalar mutlaka alerjen filtresine de sahiptir.

Mitsubishi Klima

Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi

Fotokatalitik yıkanabilir koku filtresi, kötü kokuya neden olan molekülleri kokudan arındırarak havayı temiz tutar. Yüksek teknolojiye sahip ve kendi kendini temizleyen klimalarda bulunan bu filtre, mekandaki havanın kalitesini artırır.

Biyolojik Anti-bakteriyel Filtre

Bakteri ve küfleri güçlü ve kalıcı bir şekilde sterilize edebilen filtre, ortamdaki tozları toplar. Klimalarda temizlik dendiğinde akla gelen bu filtreler, klimanın bakım ve arıza masraflarını da düşürür.

Aktif Karbon Filtresi

Havadaki birçok kokunun giderilmesini ve zararlı kimyasal gazların etkisiz hale getirilmesini sağlar. Klimalar kendi kendini nasıl temizler diyenler için aktif karbon filtreleri en temel araç olarak belirtilir.

Plasmacluster İyon Filtresi

Kendi kendini temizleyen klimalar için iyon filtresi hava ile taşınan zararlı küf sporlarını, alerjenleri ve virüsleri etkisiz hale getirirler.

Klimalar ne kadar çok geliştirilirse sizlere o kadar kaliteli iklimlendirme hizmeti sunarlar. Kendi kendini temizleme özelliği olan klimalar, mekanlarda sağlıklı bir atmosfer yaratırken bakım masraflarını da minimuma düşürürler.

Klima Hava Temizleme Modu

Klima hava temizleme modu, hemen hemen tüm klimalarda mevcuttur. A sınıfı teknolojiye sahip klimalar, evinizin ve iş yerlerinizin havasını siz ayarlamadan da temizlerler. Hava temizleme modu sayesinde dışarıdan gelen toz ve kir ortadan kaldırılmış olur.

Kendi Kendini Temizleyen Klima Fiyatları

Kendi kendini temizleyen klimalar teknolojik açıdan daha çok gelişmiş oldukları için ücretleri de bu özelliğe sahip olmayan klimalardan daha yüksektir. Kendi kendini temizleyen klima fiyatları A sınıfı ve üzeri klima fiyatları ile benzerdir.

Kendi kendini temizleyen klima fiyatları; cihazın markasına, kapasitesine, kullanılacak alanın büyüklüğüne, tercih edilen klima tipine göre değişmektedir. 2000 TL ile 10000 TL arasında geniş bir fiyat skalası görülebilir.

Kendi kendini temizleyen klimalar hem zamanınızdan hem de bütçenizden çalmaz. Bakım masraflarınızı en aza düşüren klimalarda temizlik için herhangi bir uğraşa girmenize gerek kalmaz. Ayrıca klimanızın kullanım ömrü de uzar. Yıllarca sağlıklı ve temiz bir hava sağlayan klimaları kullanmış olursunuz.