Kışın Klima Bebeklere Zararlı Mı?

Bebek odalarında klima kullanmanın bebeğe ne gibi etkiler yapacağı anne ve baba adayları tarafından en merak edilen konulardandır. Özellikle kış aylarında çocuklarının üşümesinden endişelenen aileler, bebek odalarında klima kullanmak isterler. Bu nedenle kışın klima bebeklere zararlı mı değil mi öğrenmek isterler. Peki klima bebekleri hasta eder mi? Kışın bebek odasında klima kullanımı nasıl olmalı?

Devamını Oku

Hava Temizleme Filtreleri Ne Kadar Sürede Değiştirilmeli?

Mekanlarımızı ısıtmak ve soğutmak için kullandığımız klimaların iç ünitelerinde yer alan ve belirli aralıklarla değiştirilmesi gereken hava temizleme filtreleri, ortama temiz hava dağılımı yapmakla görevlidir. İç üniteye gelen havanın herhangi bir bakteri ya da toz oluşumuna izin vermeksizin tekrar mekana aktarılmasını sağlayan hava temizleme filtreleri, klimanın maksimum verimle çalışmasını da sağlamaktadır.

Devamını Oku

Klimanın Bebeklere Zararları

Anne ve baba adayları, bebeklerinin en sağlıklı ortamda büyümelerini isterler. Özellikle yenidoğan bebekleri konusunda oldukça hassas davranırlar. Bebek odalarını oluştururken yaz – kış doğru sıcaklığı sağlamak isterler. Bebek odalarında kullanılan klimanın bebeklere zararları olup olmadığını öğrenmek isterler.

Devamını Oku

Klima Öksürüğü ve Klima Hastalıklarından Korunmak

Klimaların yanlış kullanılması sonucunda ortaya çıkan bir diğer hastalık da klima öksürüğüdür. Klima öksürüğü, klima mikrobu ile birlikte özellikle yaz aylarında görülür. Temizliği ve bakımı yapılmadan kullanılan klimalarda oluşan bakterilerin mekana yayılmasıyla birlikte kişilerde tedavi gerektirecek boyutlarda öksürük şikayetleri görülebilir.

Devamını Oku

9000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

9000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 9000 BTU’yu geçmeyen klimalardır. Genellikle küçük mekanlarda, evlerde, salonlarda, iş yerlerinde kullanılan duvar tipi klima modelleri 9000 BTU olarak tasarlanır.

Ekonomik ve kaliteli iç mekan havalandırması isteyenler 9000 BTU klima modelleri ile mekanlarında istedikleri ısıtma ve soğutma değerlerini sağlayabilirler. 9000 BTU klima modellerinin avantajları ise şunlardır:

 • Ayarlanan sıcaklığa hızla ulaşabilir.
 • Yıkanabilir ve değiştirilebilir panellere sahiptir.
 • 9000 BTU klimalar tozları etkin bir şekilde toplar.
 • İç ünite sesini rahatsız etmeyecek seviyede tutulmasını sağlar.
 • Elektrik kesintisinden sonra otomatik olarak yeniden çalışmaya başlar.
 • 9000 BTU klima modelleri ev ve işyerlerindeki genel kullanım için uygundur.
 • Kullanımı pratiktir. Ekonomik ve tasarrufludur.
 • Kumandalı kullanım ve otomatik programlama gibi özellikleri ile maksimum konfor sağlar.
 • Az enerji yüksek performans sağlar.
 • Diğer klima modellerine göre maliyeti düşüktür.

Mitsubishi Inverter SRK 20 ZMX-S Klima – 9000 BTU Klimaların En Çok Tercih Edileni!

9000 BTU klima modelleri arasında Mitsubishi Inverter SRK 20 ZMX-S klimanın yeri bir başka. Bu senenin en çok tercih edilen klima modeli olan Mitsubishi SRK 20 ZMX-S ile mekanlarınızda kaliteli havalandırma sağlayabilirsiniz.

En Çok Satan Mitsubishi 9000 BTU Klimalar


9000 BTU Klima Özellikleri

Kapalı alanlarda en uygun klima modeli olarak görülen duvar tipi klimalar, değişen kapasiteleri ile her mekan için özel olarak kullanılabilmektedir. Sessiz çalışma stili ve yüksek performansı ile tercih edilir. Diğer tercih edilme sebepleri ve duvar tipi klima özellikleri ise:

24 Saat İyon
Klimanın ana gövdesinde, havayı kötü kokulardan arındıran, antibakteriyel turmalin levha bulunur. 9000 BTU klima modelleri negatif iyonlar üreten turmalinler, klima çalışmasa dahi temiz hava sağlar.

Doğal Enzim Filtresi
Doğal enzim filtresi kirli havayı emer. 9000 BTU klimalar ile bakteriler ortadan kaldırılır, böylece ortama temiz hava verilir.

Alerjen Filtresi
Alerjen filtresi, enzim ve üre alerjenlerini deaktive eder, mantar, bakteri ve diğer alerjenik bileşikleri yok eder. 9000 BTU klima modelleri mekandaki havayı her zaman taze tutar.

Fotokatalitik Yıkanabilir Koku Filtresi
9000 BTU klima modelleri kötü kokuya neden olan molekülleri kokudan arındırarak havayı temiz tutar.

Biyolojik Anti-bakteriyel Filtre
9000 BTU klima modelleri bakteri ve küfleri güçlü ve kalıcı bir şekilde streilize edebilen filtre, ortamdaki tozları toplar.

Aktif Karbon Filtresi
9000 BTU klimalar havadaki birçok kokunun giderilmesini ve zararlı kimyasal gazların etkisiz hale getirilmesini sağlar.

Plasmacluster İyon Filtresi
9000 BTU klimalar iyon filtresi hava ile taşınan zararlı küf sporlarını, alerjenleri ve virüsleri etkisiz hale getirirler.

Mitsubishi Klima

9000 BTU Klima Fiyatları

9000 BTU klima modelleri arasında Mitsubishi markasının yeri ayrı elbette. 9000 BTU Mitsubishi klima modelleri sektörün en çok tercih edilen cihazları arasında yer alıyor. Klima sektörünün en kaliteli markası olan Mitsubishi ev ve iş yerleri için 9000 BTU kapasitede klima modellerini her sene yeniliyor. Dilerseniz tercihinizi bu klimalardan yana kullanabilirsiniz.

9000 BTU klima fiyatları da;

 • Klimanın markasına,
 • Tam kapasitesine,
 • Kullanım alanına,
 • Satın alınacak adedine,
 • Cihaz kalitesine göre değişmektedir.

9000 BTU klima fiyatları 2.000 TL ile 3.000 TL arasında olabilir. Markasına göre 3.000 TL üzerinde ücretlerle de karşılaşılabilir. Her sene değişen 9000 BTU klima fiyatları hakkında sağlıklı bilgiler almak için satış danışmanlarını arayabilirsiniz. Mekanlarınızda kaliteli iklimlendirmeler istiyorsanız duvar tipi klimalardan 9000 BTU kapasiteli klimaları tercih edebilirsiniz.

Hamilelikte Klimanın Zararları ve Doğru Klima Kullanımı

Hamilelikte klima kullanımı doğru mu yanlış mı diye merak edilir. Hamilelerin bulundukları ortamda genellikle klima kullanılmamasına dikkat edilir. Hamileler, sıcak ve soğuk havadan yeterince uzak tutulmadıklarında bebekte ve annede ciddi sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak yaz aylarında da aşırı sıcaklar hamileleri oldukça zorlar. Bu nedenle klima kullanımı gerekli hale gelir.

Devamını Oku

Mutfak Klimaları – En Çok Tavsiye Edilen Klima Modelleri

Klimalar, oturma odalarında ve salonlarda kullanıldığı kadar mutfaklarda da kullanılmaktadır. Evlerimizin ve iş yerlerimizin dışında otellerin, alışveriş merkezlerinin, hastanelerin, kamu kuruluşlarının, yolcu gemilerinin ve eğitim merkezlerinin mutfaklarında da klimalar karşımıza çıkmaktadır. Mutfak için klimalar genellikle duvar ve salon tipi klima modelleri arasından seçilmektedir. Evlerin mutfaklarında salon tipi klimalar uygunken oteller ya da hastaneler için kaset ya da kanallı tip klimalar uygun olabilir.

Devamını Oku

Tasarruflu Klima Kullanımı İçin Püf Noktalar – Bütçenizi Koruyun!

Klimalar elektrikle çalışan pahalı elektronik aletlerdir. Kliması olan herkesin merak ettiği konu klimalarından nasıl tasarruf edecekleri ve fatura tutarlarını en aza indirecekleridir. Satın alınan klimaların doğru yere montajından çalıştırılma koşullarına kadar farklı yöntemlerle büyük tasarruf sağlamak mümkün oluyor. En çok tercih edilen ve uzmanlar tarafından önerilen tasarruf yöntemleri:

Devamını Oku