Klima Astımlı Çocuklara Zararlı Mı?

Klimalar en çok anne ve babaları endişelendiriyor. Çocukları astım ya da alerjik nezle gibi hastalıklara sahip olanlar ise klimalardan daha çok korkuyor. Ancak sanıldığının aksine doğru kullanıldığında klima astımlı çocuklara faydalı bile oluyor. Özellikle polen alerjisi olan çocuklar için klimalı evler dışarıdan daha güvenli hale geliyor. Dolayısıyla ailelerin klima astımlı çocuklara zararlı mı gibi bir endişesi kalmıyor.

Devamını Oku

24000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

24000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 24000 BTU’yu geçmeyen klimalardır. Duvar tipi, yer tipi ve multi klima modellerinde karşımıza çıkmaktadır. Hemen hemen her mekana uyumlu olan 24000 BTU klimalar, evlerde, iş yerlerinde, okullarda, hastanelerde ve kamu kuruluşlarında rahatlıkla kullanılmaktadır.

Devamını Oku

Salon Klimaları – En Çok Tavsiye Edilen Klima Modelleri

Klimaların evlerde ve iş yerlerinde en çok kullanıldığı mekanların başında salonlar gelmektedir. Evlerimizin tam ortasında bulunan salonlarda bulunan klimalar, diğer odaların da havasını etkileyeceği için genellikle salon klimalarının satışı fazla olmaktadır. Evlerde, iş yerlerinde, hastanelerde, otellerde bulunan salonlar için klimalar satın alınırken genellikle salon ve duvar tipi klima modelleri arasından seçim yapılır.

Devamını Oku

Kışın Klima Bebeklere Zararlı Mı?

Bebek odalarında klima kullanmanın bebeğe ne gibi etkiler yapacağı anne ve baba adayları tarafından en merak edilen konulardandır. Özellikle kış aylarında çocuklarının üşümesinden endişelenen aileler, bebek odalarında klima kullanmak isterler. Bu nedenle kışın klima bebeklere zararlı mı değil mi öğrenmek isterler. Peki klima bebekleri hasta eder mi? Kışın bebek odasında klima kullanımı nasıl olmalı?

Devamını Oku

7000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

7000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 7000 BTU’ya yakın olan ve 9000 BTU’yu geçmeyen klimalardır. 7000 BTU klimalar, genel olarak mekan kapasitesi düşük olan evlerde ve iş yerlerinde kullanılır. Duvar tipi klimalar 7000 BTU klima modellerine örnek gösterilebilir.

Devamını Oku

70000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

70000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 70000 BTU’ya yakın olan ve 80000 BTU’ya ulaşmayan klimalardır. R410A gazlı, A sınıfı teknolojiye sahip 70000 BTU klimalar, geniş mekanlarda, mağazalarda, okullarda, hastanelerde, otellerde, alışveriş merkezlerinde, sinema ve tiyatro salonlarında kullanılır. Kanallı klimalar 70000 BTU klima modellerine örnek gösterilebilir.

Devamını Oku

Ucuz Inverter Klimalar – Kaliteli ve Ekonomik Klima Fiyatları

Klima alırken hemen hemen hepimiz ilk önce klimanın fiyatlarını göz önünde bulundururuz. Inverter klima seçimi yapmadan önce de ucuz inverter modelleri üzerine bir araştırma yapmayı ihmal etmeyiz. Ucuz klima satın almak istediğimiz için bu araştırma ve karar verme süreci aylar sürebilir. Hem klimanın iyi olmasını hem de ucuz olmasını bekleriz.

Devamını Oku

Alışveriş Merkezi Klimaları – En Çok Tavsiye Edilen Klima Modelleri

Alışveriş merkezleri, mağazalar, marketler hatta bakkallar klimaların en çok kullanıldığı yerlerdendir. Alışveriş merkeziler için klimalar genellikle kapasiteleri güçlü olan kaset, kanallı ve tavan tipi klima modelleri arasından seçilmektedir. Mağazalar ve marketler için ise mekan büyüklüğüne bağlı olarak salon tipi ayaklı klimalar kullanılmaktadır.

Devamını Oku

36000 BTU Klima Modelleri ve Fiyatları

36000 BTU klima modelleri, ısıtma ve soğutma kapasiteleri 36000 BTU’ya yakın olan ve 40000 BTU’yu geçmeyen modellerdir. Genel olarak geniş evlerde, okullarda, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde, mağazalarda, restoranlarda, kafelerde, spor salonlarında ve kamu binalarında kullanılırlar. Tavan, kaset ve salon tipi klimalar 36000 BTU klima modelleri olarak gösterilebilir.

Devamını Oku